Через збільшення боргів за газ "Чернігівгаз Збут" відключив 1400 споживачів

Через збільшення боргів за газ "Чернігівгаз Збут" відключив 1400 споживачів
Ілюстративне фото (УНІАН)

Через відсутність оплат "Чернігівгаз Збут" не може розрахуватися з іншими учасниками газового ринку

Станом на 1 червня 2019 року заборгованість клієнтів "Чернігівгаз Збуту" становить 482 млн гривень. Майже кожну третю гривню (всього 158 млн гривень) заборгували отримувачі субсидій. Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Зростання неплатежів і несвоєчасні розрахунки ставлять під загрозу стабільне забезпечення газом споживачів регіону. Адже через відсутність оплат "Чернігівгаз Збут" не може розрахуватися з іншими учасниками газового ринку. Тому протягом 2019 року 22,3 тис. боржників отримали від "Чернігівгаз Збуту" попередження про відключення від газопостачання. У встановлений законом строк 1,4 тис. домогосподарств не врегулювали проблему з боргами і залишилися без газу", - йдеться в повідомленні.

За словами прес-служби, однією з причин зростання боргів побутових споживачів стало посилення вимог держави при нарахуванні субсидій. Через це загальна кількість сімей в Чернігівській області, яким надавалися субсидії, значно скоротилося. Якщо в опалювальний сезон 2017-2018 рр. дотації від держави на оплату природного газу отримували близько 222 тис. домогосподарств, то в 2018-2019 роках – 155,6 тис.

У компанії відзначили, що через введення монетизованої системи субсидування починаючи з лютого в платіжках за газ відсутня сума субсидії в графі "пільга, субсидія", і такий рахунок підлягає оплаті в повній мірі - саме для цього надається субсидія. Щоб дізнатися інформацію про субсидії, слід звертатися в органи соцзахисту.

"На жаль, споживачі досі не зрозуміли, що безкоштовного газу не буває. Навіть якщо на рахунку була переплата, в залежності від споживання і сум дотацій потрібно було платити або фактичну вартість спожитого газу з урахуванням суми субсидії, або ж обов'язкову частку платежу. Крім того, ретельно стежити вкладалося чи домогосподарство в соціальну норму, і передавалися щомісяця показання лічильника".

На вимогу Закону "Про житлово-комунальні послуги", який почав діяти з 1 травня 2019 року, на заборгованість за житлово-комунальні послуги буде нараховуватися пеня. Кожен день прострочення буде коштувати споживачеві 0,01% від суми боргу. Постачальники послуг мають право починати нараховувати пеню за послуги, отримані в травні. Зволікання з оплатою може нашкодити і субсидиантам. Якщо їх заборгованість перевищить 340 гривень, вони будуть позбавлені грошової допомоги на наступний період.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся