ua en ru

Умови угоди між "Укрінтеренерго" і "Інтер РАО" вкрай невигідні для України, - експерт

Умови угоди про постачання російської електроенергії вкрай невигідні для України. Таку думку висловив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.

"Фактично вони дискримінаційні. Підписану угоду можна порівняти хіба що з вкрай сумнівним газовим договором від 19 січня 2009 року. Другий раз Росія обдурює Україну, але тепер вже не в газовій, а в електроенергетичній сфері", - зазначив експерт.

Експерт зазначив, що в газовій сфері Україна прийшла до того, що Росія ненадійний партнер. "Простіше імпортувати паливо з Європи, також необхідно скорочувати постачання електроенергії. В електроенергетичній сфері ж, мабуть, ми тільки підходимо до цього питання", - додав він.

Пасхавер вважає, що люди, які підписали такі угоди, включаючи главу Міненерго, повинні понести відповідальність. "А сам договір необхідно переглянути і надалі набагато серйозніше ставитися до підписання таких угод", - додав експерт.

Як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вже доручив розслідувати обставини підписання державним підприємством "Укрінтеренерго" і російською компанією "Інтер РАО" контрактів по електроенергії в десятиденний термін.

Нагадаємо, підконтрольна міністру енергетики Володимиру Демчишину підприємство "Укрінтеренерго" підписало договір з російською "Інтер РАО", згідно з яким Україна буде отримувати з Росії електроенергію тільки за умови 100% -го забезпечення за свій рахунок електроенергією окупованого Криму і Донбасу. У тексті договору окупований Крим названий "Кримським федеральним округом РФ".