RU

Усенко-Чорна просить врахувати голоси виборців з 27-ми дільниць 94-го округу

Заступник голови ЦВК Жаyна Усенко-Чорна просить врахувати голоси виборців, відданих на 27-ми дільницях 94-го округу. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

"Давайте не ставати органом, що зневажає голосами людей", - закликала Усенко-Чорна.

"Було б гідно скасувати цю ганебну пропозицію і врахувати 30 тис. голосів", - підтримав її представник "Батьківщини" Руслан Князевич.

"Дуже не хотілося б, щоб ці голоси не були враховані через психологічні комплекси однієї партії", - додала Усенко-Чорна, вказавши, що тоді показник Партії регіонів опуститься до 29%.

Крім того Усенко-Чорна нагадала про рішення Європейського суду з прав людини "Ковач проти України", яке було винесене через неврахування голосів на 4 дільницях.

Представник "Свободи" Олег Мохніцький закликав ЦВК вчинити відповідно до верховенства права і врахувати ці 30 тис. голосів.

Водночас голова ЦВК Володимир Шаповал висловив здивування, чому Усенко-Чорна не підготувала відповідну постанову. Усенко-Чорна пояснила, що не написала постанову, бо членам ЦВК про встановлення результатів виборів стало відомо лише о 12:00.

У зв'язку з цим у роботі ЦВК оголошено перерву на 10 хвилин, щоб визначитися щодо того, чи розглядати це питання.

Нагадаємо, на 94 окрузі було визнано недійсним голосування на 27 дільницях, а перемогу в одномандатному окрузі отримала регіоналка Тетяна Засуха. Верховна Рада рекомендує провести в одномандатному окрузі перевибори.

Читайте також: ЦВК встановила результати по 186 одномандатних округах