ru ua

Урожай зернових в РФ в 2013 р. може перевищити 100 млн т., - Російський зерновий союз

За оцінками Російського зернового союзу (РЗС), урожай зернових в РФ в 2013 р. може перевищити 100 млн т. Такий прогноз озвучив журналістам голова асоціації Аркадій Злочевський.

"Якщо говорити про перспективи майбутнього врожаю, то кон'юнктура об'єктивно припускає прориви технологічної частини", - сказав він. Експерт нагадав, що за останні роки середній розмір урожаю зернових в РФ становив близько 90 млн т. Однак при сприятливій погоді в наступному році є шанс значно перевищити цей показник.

Злочевський пояснив, що це буде досягнуто, зокрема, за рахунок того, що у аграріїв є кошти на хороше насіння, високоякісні добрива та засоби захисту рослин від шкідників. За його словами, цього року аграрії не мали коштів для того, щоб виконати необхідні технологічні процедури. Тому втрати врожаю від негоди настільки великі. На думку глави РЗС, якщо б ці процедури були дотримані, то втрат було б значно менше.

Він також підтвердив раніше озвучений прогноз урожаю зернових на 2012 р. у розмірі 71 млн т. Крім того, на думку Злочевського, ще приблизно 5 млн т буде "приховано" селянами від офіційної статистики. При цьому прогноз урожаю пшениці становить близько 39 млн т. Як очікується, внутрішнє споживання в РФ складе 67 млн т. Голова РЗС також додав, що на сьогоднішній день "ситуація з озимими йде непогано". Так, площа посівів на 300 тис. га перевищує аналогічний показник 2011 р.

Читайте також: Україна може зібрати в поточному МР до 57 млн т зернових і експортувати 21 млн т