ru ua

Рівень води в Київському водосховищі буде знижений ще на півметра, - "Укргідроенерго".

Рівень води в Київському водосховищі буде знижений ще на півметра. Про це на брифінгу завив голова ВАТ "Укргідроенерго" Семен Поташник, передає кореспондент РБК-Україна.
С.Поташник підкреслив, що це буде зроблено для мінімізації загрози підтоплення в деяких районах Києва і області. "Це дасть нам можливість оперативно регулювати приток в залежності від того, яким є і яким буде льодове навантаження ..."спрацювавши" ще на півметра нижче горизонту мертвого об'єму, у нас з'являється досить солідна регульована ємність для того, щоб коли буде пік паводку, ми могли зрізати його ... десь приблизно, як мінімум, близько 1000 куб. м за секунду залишати для того, щоб заповнити звільнений об'єм, і тим самим (регулювати) рівень Дніпра в районі м. Києва", - заявив С.Поташник.
Також голова ВАТ "Укргідроенерго" підкреслив, що для цих же цілей по горизонт мертвого об'єму було звільнено Кременчуцьке водосховище.
У свою чергу міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич підкреслив, що перші рішення про зниження рівня води в Київському водосховищі було прийнято 1 березня ц.р. попереднім урядом. "Я б не хотів, щоб були спекуляції, що це робиться заради якихось заповідних місць на південь по ходу Дніпра, я маю на увазі Конча-Заспу. Ми тільки що перевірили до метра: у разі повені основна загроза - це Осокорки, Вишеньки та Гнідин", - запевнив Н.Шуфрич.