ru ua

Рівень тіньової економіки в Україні знизився до 40% від обсягу офіційного ВВП

Рівень тіньової економіки в Україні знизився до 40% від обсягу офіційного ВВП Фото: рівень тіньової економіки в Україні знизився до 40% від обсягу офіційного ВВП

Детінізація економіки в Україні у січні-вересні 2015 року стримувалась низкою невирішених проблем

У січні-вересні 2015 року рівень тіньової економіки в Україні знизився до 40% від обсягу офіційного ВВП. Про це йдеться в доповіді Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України.

"Так, за попередніми розрахунками Мінекономрозвитку у січні-вересні 2015 року рівень тіньової економіки склав 40% від офіційного ВВП", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що одним з найвагоміших наслідків став злам тенденції до зростання рівня тіньової економіки, започаткованої у 2013 році і триваючої в умовах поширення цінових та девальваційних шоків, ескалації військового конфлікту. Більше того, поступове пристосування суб'єктів господарювання до функціонування в нових умовах, відносна стабілізація ситуації на валютному ринку та у банківському секторі у сукупності обумовили деяке зменшення рівня тіньової економіки.

Водночас у МЕРТ зазначають, що детінізація економіки в Україні у січні-вересні стримувалась низкою невирішених проблем, які негативно позначаються також на решті основних показників економічного розвитку країни.

Це, зокрема:

- значне податкове навантаження на корпоративний сектор на тлі високої вартості залучення кредитних ресурсів;

- несприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура на ключових товарних ринках вітчизняного експорту, скорочення внутрішнього попиту на вітчизняну продукцію, зростання витрат на імпортну сировину та матеріали через девальвацію національної валюти та введення додаткового імпортного збору;

- наявність значних інвестиційних ризиків;

- загострення міжнародних відносин із країною-основним торгівельним партером (РФ), втрата Україною її ринків.

Нагадаємо, у першому півріччі 2015 року рівень тіньової економіки України становив 42% від офіційного ВВП.