ru ua

УПЦ МП просить не політизувати святкування 1025-річчя Хрещення Русі і не приходити на молебень без запрошень

Помолитися на Володимирській гірці в суботу 27 липня, зможуть не всі охочі. Взяти участь у заході зможуть тільки ті, у кого є запрошення. Всім іншим віруючим пропонують святкувати перед телевізором.

Помолитися на Володимирській гірці в суботу 27 липня, зможуть не всі охочі. Взяти участь у заході зможуть тільки ті, у кого є запрошення. Всім іншим віруючим пропонують святкувати перед телевізором.

Українська православна церква (Московського патріархату) не рекомендує віруючим намагатися брати участь у молебні на Володимирській гірці, якщо у них немає запрошення. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив прес-секретар глави УПЦ митрополита Володимира про. Георгій Коваленко, передає кореспондент РБК-Україна.

"УПЦ не рекомендує тим, у кого немає запрошення, намагатися потрапити на Володимирську гірку. Тому що, що ми знаємо, що там буде кілька президентів, їх будуть охороняти, офіційні делегації країн, і хто з віруючих хоче потрапити, нам певну кількість запрошень видали для церкви, вони поширюються на парафіях нашої церкви. Крім того, ми радимо подивитися трансляції, молебень на Володимирській гірці буде в прямому ефірі і Першого Національного, та телеканалу "Інтер". Тому я думаю, що буде можливість побачити це красиво", - розповів Коваленко.

Читайте також: Президенти Росії, Молдови та Сербії відвідають Київ з нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Русі

Разом з тим, о. Георгій Коваленко закликав не політизувати святкування 1025-річчя хрещення Русі. "УПЦ просить засоби масової інформації не політизувати подію. Ця подія духовне, це подія культурне, це подія історична, і ми просимо звернути на це увагу. Це не політична подія, хоча і святкування церковно-державне", - сказав священик.

Він додав: "УПЦ просить політиків не використовувати святкування заради досягнення політичної мети або самопіару. Краще політикам спробувати порівняти себе з нашими рівноапостольними святими княгинею Ольгою, князем Володимиром, князем Ярославом мудрим, і зробити щось для країни таке, щоб святкування зазначалося ще через тисячу років ".

Сьогодні МЗС повідомив, що в урочистостях з нагоди святкування 1025-річчя крщенія Русі візьмуть участь Президенти Росії Володимир Путін, Молдавії Ніколає Тімофті та Сербії Томіслав Ніколіч. Також підтверджено участь глав дев'яти представницьких делегацій шести помісних православних церков.