ru ua

Умеров закликав Раду висунути Меджліс на здобуття Нобелівської премії миру

Умеров закликав Раду висунути Меджліс на здобуття Нобелівської премії миру Фото: Умеров закликав Раду висунути Меджліс на здобуття Нобелівської премії миру

Умеров сподівається, що його ініціативу підтримають не тільки українські, але і європейські політики

Заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров закликав українських парламентаріїв висунути Меджліс кримськотатарського народу на здобуття Нобелівської премії миру у 2018 році. Про це він повідомив у зверненні до народних депутатів України, опублікованому у Facebook.

Так, у зверненні Умеров нагадав про те, що вже шість місяців минуло з моменту, коли влада Росії заборонила діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Однак незважаючи на те, що активісти та керівництво Меджлісу перебувають у вигнанні, у в'язницях або переслідуються російськими спецслужбами, Меджліс не припинив опір окупації.

"Заслуга Меджлісу і його прихильників в тому, що опір окупації і боротьба за свої права, всупереч переслідуванням, не припинилися. Заборона Меджлісу - не лише визнання з боку влади РФ (хай і мимовільне) значення та дієвості його ролі у боротьбі зі збройною окупацією та анексією, але і спроба залякати, вселити крижаний страх у патріотів, які залишаються в Криму", - заявив заступник голови Меджлісу.

Умеров сподівається, що його ініціативу щодо висунення Меджлісу на здобуття Нобелівської премії миру підтримають не тільки українські, але і європейські політики.

"Ми сподіваємося, що ваші колеги в Європі і США підтримають цю ініціативу. Сприймаємо цей заклик не тільки як нагороду, якої Меджліс безперечно вартий, але і як інструмент продовження боротьби за звільнення Криму і відновлення територіальної цілісності України", - написав Умеров.

ЗВЕРНЕННЯ ДО НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ Ось уже більше трьох років Крим знаходиться в російській окупації і вже шість місяців...

Опубліковано Ilmi Umerov 28 березень 2017 р.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що розгляд справи проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова про так звані заклики до розвалу Російської Федерації перенесли з бахчисарайського в сімферопольський суд.