ua en ru

"Укрзалізниця" звинуватила ОККО в завищенні цін на паливо

"Укрзалізниця" звинуватила ОККО в завищенні цін на паливо Фото: УЗ зробила заяву щодо ситуації з ОККО

УЗ закликала "ОККО-Бізнес Контракт" поставляти дизельне паливо для потреб галузі згідно з контрактом

"Укрзалізниця" (УЗ) закликає підприємство "ОККО-Бізнес Контракт" поставляти дизельне паливо для потреб галузі згідно з укладеним контрактом. Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Укрзалізниці".

"Спроби приватного підприємства безпідставно підняти ціну завдають шкоди державному перевізнику і шкодять перевізним процесам", - йдеться в повідомленні.

В "Укрзалізниці" зазначили, що "ОККО-Бізнес Контракт" має діючий контракт з філією ПАТ – Центр забезпечення виробництва - на поставку 10 тис. тонн дизельного палива, укладеного 28 лютого 2017 року.

При цьому, за даними прес-служби, підприємство відмовилося виконувати умови контракту, мотивуючи це низькою ціною, і вимагало підняти ціну до 21,671 тис. грн/тонна (пропозиція від 19 червня), в той час як за даними OilNews оптові ціни опустилися нижче 20,5 тис. грн/тонна.

"Таке економічно необґрунтоване підвищення відразу було б розцінено правоохоронними органами, як нанесення збитків державному підприємству у розмірі 11 млн грн", - повідомила компанія.

14 червня Центр забезпечення виробництва надав рознарядку підприємству на відвантаження 10 тис. тонн пального. За умовами договору, ця рознарядка має бути виконана до 20 червня 2017 року включно.

При цьому, як заявили в УЗ, ні однієї тонни пального відвантажено не було, а 21 червня, коли філія ЦОП вже могла виставити штрафні санкції за його невиконання, було отримано рішення суду за позовом "ОККО-Бізнес Контракт" з підняття ціни, згідно з яким сторонам заборонено вчиняти будь-які дії щодо цього контракту.

"Окремі постачальники дизпалива для потреб "Укрзалізниці" враховують ринкову ціну тільки в разі її збільшення і відмовляються коригувати ціну поставок, коли відповідна ринкова ціна знижується", - сказано в повідомленні.

Як повідомлялося в липні 2016 року, "Укрзалізниця" домовилася про зниження ціни на дизельне паливо з компанією "ОККО-Бізнес Контракт".