"Укрнафта" прогнозує 15% зниження видобутку нафти в 2017

НовиниЕнергетика    04.11.2016 - 14:00
Фото: "Укрнафта" прогнозує зниження видобутку в 2017
Фото: "Укрнафта" прогнозує зниження видобутку в 2017

Можливе зниження видобутку компанія пов'язує з високими рентними ставками і податковою заборгованістю

ПАТ "Укрнафта" прогнозує скорочення видобутку нафти на 15% у 2017 році. Про це йдеться в прес-релізі компанії.

Згідно з поясненнями "Укрнафти", знизити видобуток компанія буде змушена в зв'язку з високими рентними ставками, а також відсутністю рішення щодо питання податкової заборгованості. У результаті дії цих двох факторів, кошти "Укрнафти" значно знизяться і компанія не матиме достатніх ресурсів для реалізації інвестиційної програми.

Тим не менше, у січні-вересні 2016 року компанія направила на інвестиційну програму 391 млн гривень, що становить 15% від мінімально необхідного рівня. У той же час, для збереження поточного обсягу видобутку компанії необхідно щорічно інвестувати мінімум 2,6 млрд гривень в оновлення обладнання, ремонт існуючих та буріння нових свердловин.

Насьогодні, розмір рентної плати за використання надр для видобутку нафти та конденсату на глибині до 5 тис. м становить 45%, для більш глибоких покладів – 21%. Ставки ренти на видобуток природного газу становлять 29% і 14% відповідно.

За твердженням компанії, вона неодноразово виступала з пропозицією зрівняти ставки ренти на видобуток нафти, конденсату та природного газу.

Напомним, НАБУ розслідує виведення 7,74 млрд гривень через компанії Коломойського.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top