ru ua

Україну покидає німецький інвестор через бюрократію в дозвільних органах

Україну покидає німецький інвестор через бюрократію в дозвільних органах Ілюстративне фото (doki-(freepik.com)

Мова йде про транснаціональну корпорацію Peter Cremer GmbH

Транснаціональна корпорація Peter Cremer GmbH (штаб-квартира Гамбург, Німеччина) заявила про бажання вийти зі складу засновників терміналу "Термінал-Укрхарчзбутсировина" (Термінал-УХЗС) з причини неможливості ведення бізнесу в Україні через складні і непрозорі методи ведення бізнесу і затягування процедур з боку дозвільних органів. Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на представників компанії.

Зокрема, зазначається, що німецька компанія з песимізмом дивиться на інвестиційний потенціал України. На думку її представників, більшу частину часу підприємець витрачає на узгодження, на отримання підписів, на те, щоб потрапити в якийсь кабінет, який в підсумку може тривати роками.

За словами глави компанії "Термінал-УХЗС" Дмитра Фалька, запуск багатомільйонного інвест-проекту за участю німецької компанії затягнувся на роки, через бюрократичні і юридичні перешкоди з боку дозвільних органів.

"На відведення земельної ділянки під під'їзну залізничну гілку у нас пішло 7 років! У мене є підписи всіх прем'єр-міністрів і виконуючих обов'язки за цей період, включаючи Гройсмана. Наступною інстанцією може бути тільки президент Порошенко. Про яке будівництво може йти мова, коли в XXI столітті потрібно витратити 6-7 років на оформлення землі? Це робить нас не конкурентоспроможними як країну", – цитує видання Фалька.

Згідно з інформацією видання, проект передбачає будівництво 3 перевантажувальних комплексів, розвиток залізничного господарства, створення підхідного каналу і операційної акваторії. Інвестиції, тільки на першому етапі можуть скласти більше 60 млн доларів, що дозволить збільшити вантажообіг до 3,5 млн тонн на рік, створити додатково 300 робочих місць. При цьому відрахування до бюджетів усіх рівнів зростуть на більш ніж 80 млн гривень у рік.

Згідно з дослідженням Європейської Бізнес Асоціації, 58% інвесторів незадоволені бізнес-кліматом в Україні, а 28% – планують розширювати потужності в Україні.

Керівник департаменту регіонального розвитку Європейської Бізнес Асоціації Юлія Краснова зазначила, що "Термінал-УХЗС" офіційно не зверталися за допомогою до Асоціації, але про проблеми компанії там відомо.

"Ми прекрасно знаємо про ситуацію, у нас є ще кілька прикладів наших членських компаній в Миколаєві, які стикалися з подібними проблемами. Компанія вважає, що держава свідомо надає їм перешкоди. У них є проблеми в отриманні ліцензій від рибгоспу, і так само хочуть відкликати ліцензію на оренду земельної ділянки. Ні логічно, ні юридично це не обґрунтовано. Ми чекаємо звернення від компанії до нас і будемо діяти. Зробимо все можливе, всіма легальними способами, щоб допомогти компанії", – сказала Краснова.

В Європейській Бізнес Асоціації впевнені, що південь України завжди був привабливий для інвесторів, але повинні бути однакові правила гри.

"Але поки бізнес, на жаль, не бачить кроків української влади до подолання корупції", – констатувала Краснова.