Українці дістають ліки легально або напівлегально, - нардеп від "Удару"

Народний депутат від партії "Удар" Павло Різаненко стверджує, що в Україні не можна дістати необхідних ліків, у яких немає вітчизняного аналога .

Говорячи про ліцензування імпорту лікарських препаратів, які з навесні 2013 р. здійснює Держлікслужба, Різаненко сказав: "Мова в даному випадку йде виключно про обмеження конкуренції, в результаті чого страждаємо ми, споживачі ліків. Адже ми не можемо отримати якісні ліки. Якісь з них взагалі зникли. Аналоги, які виробляються у нас, або набагато гіршої якості, або взагалі зникли. тепер у людей проблема №1 полягає в тому, що потрібно десь діставати ліки. Але тепер це треба робити або нелегально або напівлегально. Звичайно, вартість таких ліків зростає в кілька разів. Тому моя думка з цього приводу абсолютно негативна. Ситуацію потрібно переглянути. На це не можна закривати очі. І якби у нас були якісні ліки, для чого тоді забороняти імпортні ліки? Очевидно, що вони б були просто неконкурентними на ринку, але коли наводять аргументи, що нам потрібно захищати свій ринок, виробляти вітчизняні, тут не потрібно вводити заборони. Адже що в результаті? Заборонили імпорт, але нічого натомість не з'явилося. але коли просто заборонили і немає ніяких дій з боку держави, виходить, що воно працює проти людей. Тому що людей просто позбавили можливості отримати ці ліки" .

Нагадаємо, на початку 2013 р. Держлікслужба (глава Олексій Соловйов ) зайнялася ліцензуванням лікарських засобів. "Немає прозорого механізму видачі цих ліцензій , напевно не обійдеться без хабарів. А оплата за них ляже на плечі покупців ліків" , - вважає глава опікунської ради Охматдит Оксана Корчинська .

Як раніше повідомляла заступник голови Держлікслужби Інна Демченко, сьогодні близько півтори тисячі найменувань ліків не потрапляють на ринок України.

Тим не менш, 10 вересня на тематичному круглому столі народний депутат від партії "Батьківщина" Павло Петренко виступив за додаткове розширення її повноважень і переведення всього ринку під її монопольний контроль .

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся