ua en ru

Українські трирічні євробонди досягли максимуму 2014 року

Українські трирічні євробонди досягли максимуму 2014 року Фото: прибутковість українських євробондів знову приваблює інвесторів

Експерти пояснюють це пошуком інвесторами високоприбуткових активів

Рівень прибутковості трирічних доларових облігацій (євробондів) України вперше з січня 2014 року опустився нижче 8%. Експерти пов'язують таку динаміку з тим, що зараз інвестори перебувають в активному пошуку високодохідних активів. Про це пише Bloomberg.

Починаючи з лютого поточного року, прибутковість українських доларових облігацій з терміном погашення в 2019 році знизилася більш ніж на 4 п. п., а 11 липня — на 6 п. п., до 7,71%, - пише агентство. На думку експертів така динаміка свідчить про те, що інвестори все більш впевнені в майбутньому зростанні української економіки, особливо після того, як уряд України досягло угоди з МВФо реструктуризації боргу в 15 млрд доларів в 2015 році, а також з підготовкою новим траншем - в 17,5 млрд доларів.


Крім того, пише Bloomberg, за оцінками інвесторів українські активи стали більш дохідними порівняно з європейськими. Так, прибутковість боргу розвинених країн майже на 10 трлн доларів з індексу Bloomberg Global Developed Sovereign Bond опустилася нижче нуля на тлі ожиданияшагов центробанків цих країн, які вони зроблять для стимулювання ліквідності і прибутковості цінних паперів, що впала після референдуму в Великобританії.

Крім того, тенденція до зміцнення курсу української гривні, яка з кінця лютого зміцнилася на 8,2%, все більше привертає інвесторів.

Як повідомлялося, в березні цього року Мінфін підтвердив виплату 473,3 млн доларів за реструктуризованими євробондами.