Українські азбестоцементні виробництва відповідають вимогам конвенції МОП, - учасник ринку

НовиниСуспільство    30.03.2012 - 16:07

Українські азбестоцементні виробництва відповідають вимогам конвенції Міжнародної організації праці (МОП). Про це повідомив глава асоціації "Українського хризотилового об'єднання" Олександр Серкин під час конференції, приуроченої до проведення Міжнародної експертної конференції з хімічної безпеки та Роттердамської конвенції, 29 березня в Києві.

"Розуміючи велику відповідальність роботодавця перед своїми працівниками, українські азбестоцементні виробництва повністю відповідають міжнародним вимогам конвенції МОП 1986 р. №162 "Про охорону праці при використанні азбесту", - повідомив Олександр Серкин.

У той же час, ряд учасників конференції, особливо її організатори - неурядові об'єднання - Всеукраїнська екологічна громадська організація "МАМА-86" і міжнародна мережа "Жінки Європи за спільне майбутнє" (WECF) - наполягають на повній забороні азбесту в світі. Але ситуація з цим мінералом складніше, ніж здається на перший погляд.

Зазначимо, з середини 70-х років в світі вже діє повна заборона на азбест, але амфіболової групи. Справа в тому, що поняття азбест об'єднує кілька груп волокнистих мінералів, які мають зовсім різний хімічний склад і мінералогічну структуру, але історично їм було присвоєно єдину комерційну назву "азбест". Між тим, в Україні використовується хризотиловий азбест - безпечний різновид мінералу, який ввозиться з Росії.

Всесвітня організація охорони здоров'я на 60-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в пункті №10 глобального плану дій з охорони здоров'я декларувала застосування диференційованого підходу до різних типів азбесту. Звинувачення в тому, що хризотил-азбест є причиною підвищеної захворюваності серед робітників і тим більше широких верств населення - не підтверджується.

Представники ГУ "Інститут медицини праці АМН України" поділилися з учасниками заходу даними за результатами епідеміологічних досліджень здоров'я робітників азбестоцементної галузі в Україні, які вони проводять з 1995 р. Ретроспективне дослідження з охопленням 45,7 тис. осіб встановило, що "стандартизовані показники захворюваності злоякісними новоутвореннями в результаті вдихання азбестового пилу в досліджуваній когорті не перевищує популяційного рівня".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top