ru ua

В Україні набули чинності збільшені суми відшкодування збитків за браконьєрство

В Україні набули чинності збільшені суми відшкодування збитків за браконьєрство Фото: вступили в силу збільшені суми відшкодування збитків за браконьєрство (РБК-Україна)

Такси за незаконне добування у середньому збільшилися в 4 рази по всіх видах тварин

В Україні набули чинності збільшені суми відшкодування збитків за браконьєрство. Так, сьогодні, 25 липня, в Офіційному віснику України опубліковано спільний наказ Мінагрополітики та Мінприроди "Про затвердження Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України)", передає прес-служба Державного агентства лісових ресурсів.

Вказано, що такси за незаконне добування розраховані з урахуванням індексу інфляції та в середньому збільшилися в 4 рази по всіх видах тварин. Такий розрахунок пояснюється тим, що браконьєр має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти, які необхідно вкласти користувачу мисливських угідь на відтворення знищених браконьєром тварин.

"Наприклад, браконьєру необхідно буде компенсувати за незаконне добування або знищення лося 80 тис. грн (було 20 тис. грн), оленя європейського – 60 тис. грн (було 15 тис. грн), оленя плямистого – 50 тис. грн, лані – 40 тис. грн (було 10 тис. грн), козулі та муфлона – 32 тис. грн (було 8 тис. грн). Також збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Зокрема, за бобра – 10 тис. грн (було 2600 грн); зайця-русака – 8 тис. грн (було 500 грн); бабака, куницю – 6 тис. грн (було 1500 грн); лебедя – 4 тис. грн (було 1 тис. грн); галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – 2 тис. грн (було 500 грн)", - зазначається у повідомленні.

Крім того, збільшено у 5-10 разів такси за знищення чи пошкодження гнізд, нір, бобрових загат, інших жител тварин.

Нагадаємо, у січні анонсувалося, що Державне агентство лісових ресурсів має намір значно збільшити штрафи за браконьєрство.