В Україні скорочується обіг готівки

В Україні скорочується обіг готівки
Фото: в Україні скорочується обіг готівки (pixabey)

Громадяни почали вкладати кошти у валюту

За січень поточного року обсяг готівки в обігу поза банками (агрегат М0) зменшився на 10,973 млрд гривень. Про це свідчить статистика Національного банку України.

Так, станом на початок лютого 2018 року, на руках у населення залишалося 321,573 млрд гривень. Аналогічна тенденція спостерігалася і в банківській системі, де обсяг готівки в касах банків скоротився на 4,095 млрд гривень і на кінець січня склав 24,903 млрд гривень.

Виходячи з даних, наведених Нацбанком, можна стверджувати, що українці почали переводити гривневі кошти у валюту.

зокрема, в січні 2018 року спостерігалося скорочення гривневих депозитів – на 1,8 млрд гривень. У той же час депозити населення у валюті збільшилися на 72 млн доларів.

Нагадаємо, згідно зі статистикою НБУ, в січні поточного року банки підвищили відсоткові ставки за кредитами та депозитами у відповідь на підвищення облікової ставки Національного банку України.

Раніше в Національному банку заявили, що не виключають і подальшого підвищення облікової ставки протягом року.

У свою чергу, глава Ради Нацбанку Богдан Данилишин розкритикував таке рішення регулятора, заявивши, що підвищення облікової ставки не допоможе стримати інфляцію, а навпаки підсилить її.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся