В Україні найнижчі в Європі тарифи для населення і промисловість, - Вовк

В Україні найнижчі в Європі тарифи для населення і промисловість, - Вовк
Фото: Дмитро Вовк (facebook.com/nerc.gov.ua)

За словами глави НКРЕКП, тарифи для населення на даний момент не переглядаються

В Україні на сьогодні встановлені найнижчі в Європі тарифи на електроенергію для населення і промисловості. Про це в ході засідання Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП), присвяченого утвердженню оптової ринкової ціни вугілля на 2018 рік, заявив голова комісії Дмитро Вовк, повідомляє "Обозреватель".

За словами глави НКРЕКП, тарифи для населення на даний момент не переглядаються. Однак вони нижче європейських в 6 разів.

"У Європі середній рівень тарифів для населення становить 20 центів, з 28 країн Європи. При поточному курсі євро та згідно даних Національного банку курс євро становить 33,24. Тому тариф відповідає 6,78 гривень з усіма податками, що майже в 6 разів вище, ніж тариф в Україні. За тарифами для непобутових або промислових споживачів.. Навіть якщо розглядати питання оптової ринкової ціни та тарифів для промисловості, середній рівень для споживачів 1 класу в Європі становить 3 гривні 80 копійок, що значно вище, ніж в Україні, де середній рівень до 2 грн. Тому на сьогоднішній день тарифи як для населення, так і промисловості залишаються найнижчими", - підкреслив Дмитро Вовк.

Відзначимо, 28 грудня 2017 року Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП), затвердила з 1 січня 2018 року оптову ринкову ціну (ОРЦ) на електроенергію на рівні 1561,99 грн/МВт-год (без ПДВ) з розбивкою по кварталах: І квартал - 1 495,46 грн за 1 МВт-год, II – IV квартали - 1 586,69 грн за 1 МВт-год. Тариф Енергоатому виріс на 15%, тарифи для компаній альтернативної енергетики - на 16%, ТЕС - на 16% і ТЕЦ на 14%.

Індикативна ціна вугілля, яка визначена на підставі середньої ринкової ціни на європейському ринку за період грудень 2016 року - листопад 2017 року, становить 90,05 дол/тонна, що нижче поточних котирувань на міжнародних ринках.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся