В Україні знову розгорнулася боротьба за встановлення мінімальних цін на тютюнові вироби, - експерт

НовиниЕкономіка    20.03.2017 - 13:11
Фото: Тарас Загородній
Фото: Тарас Загородній

Експерт розповів про наслідки встановлення мінімальних цін на тютюнові вироби

В Україні знову розгорнулася боротьба за встановлення мінімальних цін на тютюнові вироби. Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook написав експерт Національної антикризової групи Тарас Загородній.

"Україна - країна парадоксів і сюрреалізму. З одного боку, Кабмін бігає з висунутим язиком по світу в пошуках чергової кредитної подачки (як в історії з МВФ), з іншого боку не хоче навести порядок і провести демонополізацію на високоприбуткових ринках. Мало того, що закордонні тютюнові виробники, працюючи в Україні не один рік, демонструють підозрілу збитковість (як і наші олігархи), так наші чинуші вирішили дати їм ще більше заробити", - пише експерт.

Він зазначив, що зараз знову розгорнулася боротьба за встановлення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

"Попередні спроби були в кінці 2015 і в червні 2016 року. До речі, під чуйним контролем з боку великого друга зарубіжних транснаціональних корпорацій пані Яресько. Але тоді не зрослося, а зараз може", - додав Загородній.

На його думку, встановлення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби може знищити вітчизняну тютюнову промисловість, скоротити надходження в бюджет, призвести до зростання тіньового ринку тютюну, контрабанді та збагачення закордонних виробників.

"Ходять наполегливі чутки, що ця корупційна схема лобіюється на найвищому рівні в Кабміні. В апараті першого віце-прем'єра. Хоча, особисто я цьому не вірю. Хіба можуть в Україні існувати корумповані чиновники?", - пише експерт.

"Елементарна логіка показує, що встановлення мінімальних оптово-роздрібних цін на тютюнові вироби спрямована на створення переваг "окремим компаніям" - виробникам тютюнових виробів, середнього і високого цінового сегмента. І схема влаштована так, що вся продукція реалізується виключно оптовику–монополісту (ТОВ "Мегаполіс Україна", а нині ТОВ "Тедіс Україна", компанії з російським корінням). Сподіваюся, Антимонопольний комітет розбереться в ситуації, адже мова йде про мільйони гривень, які проходять поза бюджетом", - резюмував Загородній.

 

Україна-країна парадоксів і сюрреалізму. З одного боку, Кабмін бігає з висунутим язиком по світу в пошуках чергової...

Опубліковано Taras Zahorodniy 20 березень 2017 р.

Нагадаємо, в кінці 2016 року президент України Петро Порошенко підписав законопроект №5132 "Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році", який передбачає підвищення акцизів на алкогольні і тютюнові вироби та зниження ренти на видобуток нафти.

On Top