Україні для підтримки фінансової стабільності необхідно співпраця з МВФ, - Гонтарєва

НовиниЕкономіка    09.11.2016 - 12:40
Фото: українська економіка залежить від експорту
Фото: українська економіка залежить від експорту

Українська економіка залежить від експорту та товарного ринку

Для підтримки фінансової стабільності України співпраця з Міжнародним валютним фондом є пріоритетом. Про це в інтерв'ю Reuters сказала глава Національного банку України Валерія Гонтарєва.

За її словами, зниження держрезервів тягне за собою зняття обмежень на валютному ринку, що, в свою чергу, негативно позначиться на економічній ситуації в країні.

"Наприклад, ми досягаємо резерви 23,1 млрд доларів в 2017 році - і починаємо дихати вільно. Якщо, навпаки, резерви падають, то знімати обмеження (на валютному ринку) не представляється можливим з точки зору збереження макрофінансової стабільності", - заявила Гонтарєва.

Вона повідомила, що в минулому році Україна реструктурувала євробонди на суму понад 15 млрд доларів і повинна збільшити резерви, щоб мати запас міцності в умовах дефіциту поточного рахунку. Глава НБУ також зазначила, що українська економіка орієнтована на експорт і товарні ринки світу, що ставить у залежність від макрофінансової допомоги ззовні.

"Українська економіка дуже маленька і відкрита, дуже залежить від експорту, від ринків товарів, тому я хотіла б, щоб ні у кого не залишалося сумнівів, що для фінансової стабільності нам необхідно продовжувати співпрацю з МВФ та іншими нашими донорами", - сказала Гонтарєва.

Нагадаємо, раніше Гонтарєва розповіла про ризики, в разі якщо Україна не отримає наступний транш МВФ.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
МВФ виділить Молдові майже 180 млн доларів кредиту МВФ зберіг прогноз зростання економіки України на рівні 2,5% в 2017
On Top