Гонтарєва розповіла про ризики, в разі якщо Україна не отримає наступний транш МВФ

НовиниЕкономіка    09.11.2016 - 12:14
Фото: Україна не може обійтися без макрофінансової допомоги
Фото: Україна не може обійтися без макрофінансової допомоги
Третій транш МВФ пішов у валютні резерви України, - Гройсман Контроль за діяльністю НБУ потрібно підсилити, щоб керівництво не уникало відповідальності, - експерт

На думку глави НБУ, відсутність реформ ставить під загрозу економічну стабільність країни

Україна може не отримати наступний транш Міжнародного валютного фонду на 1,3 млрд доларів. Про це в інтерв'ю Reuters сказала глава Національного банку України Валерія Гонтарєва.

За її словами, перешкодою для позитивного рішення може стати зволікання парламенту з прийняттям збалансованого бюджету, реформуванням пенсійної системи та проведенням земельної реформи, що вже в наступному році поставить під загрозу економічну і фінансову стабільність країни. Гонтарєва також підкреслила, що наявність або відсутність коштів МВФ у держбюджеті вплине на формування та розмір держрезервів.

"Я б не хотіла, щоб ми плекали ілюзії, що ми можемо обійтися без міжнародної допомоги. Якщо ми не отримуємо наступний транш, то у нас резерви... починають танути на очах. І те, чим ми займалися останні 2,5 року - коли ми стабілізували ситуацію, ростили наші резерви, забезпечувала макроекономічну стабільність - все це на наших очах починає випаровуватися", - сказала Гонтарєва.

Крім того, у 2017 році Україна має заплатити 1,5 млрд доларів відсотків за зовнішніми зобов'язаннями і погасити 1 млрд доларів раніше взятих кредитів МВФ.

"Якщо ми не отримуємо наступний транш і 700 млн доларів макрофінансової допомоги ЄС, у нас резерви практично залишаються на поточному рівні 15,5 млрд доларів - це 3,7 місяця покриття імпорту", - сказала Гонтарєва.

В цьому випадку під загрозою опиниться прогноз збільшення резервів до 23,1 млрд доларів у наступному році і валютна лібералізація.

Нагадаємо, міжнародні резерви України збереглися на рівні 15,5 млрд доларів.

Читайте в розділі

Китай і Австралія домовилися про безлімітні авіаперевезення

Рівень безробіття в США впав до дев'ятирічного мінімуму

НБУ на 5 грудня послабив курс гривні до долара до 25,90

On Top