ua en ru

Залізничні квитки в Україні можуть подорожчати в травні на 12%

Залізничні квитки в Україні можуть подорожчати в травні на 12% Фото: потяг "Укрзалізниці" (РБК-Україна)

У травні може вступити відповідний наказ Мінінфраструктури

У травні 2018 року може набути чинності наказ Міністерства інфраструктури України про підвищення на 12% тарифів на залізничні пасажирські перевезення "Укрзалізниці". Про це повідомив в. о. голови "Укрзалізниці" Євген Кравцов, передає "УНИАН".

"Ми пройшли узгодження на рівні профспілок. Отримали відповідь від Державної регуляторної служби та Мінекономіки. Зараз ми знаходимося на фінальній стадії з кількома міністерствами, і я сподіваюся, що в травні ми зможемо говорити про те, що рішення прийнято, і ми його введемо в дію. Звичайно, напевно, після святкового періоду", - сказав він

Нагадаємо, раніше РБК-Україна писало, що в 2018 році "Укрзалізниця" планує отримати близько 88,4 млрд гривень чистого доходу від реалізації продукції. Це майже на 20% більше, ніж очікуваний показник за підсумками минулого року. При цьому в поточному році УЗ розраховує на порядку 710 млн гривень чистого прибутку, що в сім разів більше, ніж в 2016 році. Перевезення пасажирів по залізниці дозволять, за розрахунками компанії, заробити цього року майже на 16% більше, ніж у минулому - понад 8,5 млрд гривень. УЗ має намір за рік перевезти 201,5 млн пасажирів. РБК-Украина розповіли, що в проекті фінплану прописані пропозиції щодо індексації тарифів на пасажирські перевезення.

"Тарифи на перевезення пасажирів у внутрішньому сполученні не змінювалися з жовтня 2014 року у всіх типах вагонів, крім вагонів СВ і Інтерсіті "плюс". У 2018 році пропонується поетапна індексація з 1 квітня і 1 жовтня по 10%, - повідомили виданню в компанії.

З приводу тарифів на вантажоперевезення, УЗ розглядає можливість коригування їх на рівень індексу цін виробників промислової продукції, яку споживає галузь".