В Україні в серпні зафіксовано незначне зниження цін

В Україні в серпні зафіксовано незначне зниження цін
Фото: у серпні зафіксована дефляція (sfs.gov.ua)

З початку року інфляція зросла на 8,1%

В Україні (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частині зони проведення антитерористичної операції) у серпні 2017 року була зафіксована дефляція 0,1% в порівнянні з інфляцією 0,2% в липні 2017 року. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Порівняно з серпнем 2016 року ціни на споживчому ринку зросли на 16,2%, а з початку 2017 року - на 8,1%.

За даними Держстату, у серпні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,6%. Найбільше (на 21,5%) подешевшали овочі. На 0,4-5,7% знизилися ціни на фрукти, продукти переробки зернових, рибу та продукти з риби. Водночас суттєво (на 18%) подорожчали яйця, на 1,1-4% - сало, м'ясо і м'ясопродукти, молоко та молокопродукти, рис, хліб, масло.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,4%, що передусім пов'язане із подорожчанням тютюнових виробів на 2,5%.

Одяг і взуття подешевшали на 2,4%, зокрема, взуття - на 3,1%, одяг - на 1,8%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,3% відбулося в першу чергу за рахунок підвищення тарифів на водопостачання - на 1,7%, каналізацію - на 1,6%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,8% в основному зумовлено подорожчанням перевезень автодорожнім транспортом на 1,6%, а також палива та мастил - на 0,5%.

Нагадаємо, інфляція в Україні в 2016 році склала 12,4%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся