У 2015 році в Україні з’явилася рекордна кількість політичних партій

НовиниПолітика    25.01.2016 - 13:50
Фото: генеральний директор КВУ Олексій Кошель
Фото: генеральний директор КВУ Олексій Кошель

За 2015 рік зареєструвалося 79 політичний партій

У 2015 році в Україні зареєструвалася рекордна кількість політичний партій - 79. про це на міжнародній конференції "Виборча реформа та структуризація політичного простору в Україні" зазначив гендиректор Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель. Про це повідомляє прес-служба КВУ у Facebook.

Із створених у 2015 році партій, що могли взяти участь в місцевих виборах, лише менше половини висунули своїх кандидатів - 22 партії із 50. Ще 8 політичних сил заявили про своє бажання взяти участь в місцевих виборах, проте не висунули жодного кандидата.

"Фактично ми отримали абсурдну ситуацію, коли кожних чотири дні, включно із вихідними, в Україні реєструвалася нова політична сила. Це не лише підриває довіру суспільства до політичних партій, але і до представницьких органів влади", - заявив Кошель.

Кошель: у 2015 році з’явилася рекордна кількість політичних партійУ 2015 році в Україні зареєструвалася рекордна кільк...

Опубликовано КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ 25 января 2016 г.

Він також зауважив, що головними причинами зростання кількості політичних партій є перетворення реєстрації на різновид бізнесу. Це, зокрема, передбачає торгівлю пакетами реєстраційних документів партій та місцями у виборчих комісіях. Водночас поява великої кількості нових партій можлива через спрощений механізм реєстрації політичних сил. Наразі закон "Про політичні партії" вимагає зібрати лише 10 тис. підписів громадян на підтримку рішення про створення політичної сили. В той же час в Україні відсутній належний контроль держави за створенням партій.

Нагадаємо, КВУ закликає ВР не голосувати за врегулювання відкликання депутатів місцевих рад у другому читанні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся