Україна працює над вирішенням проблем корейської нацменшини, - В.Ющенко.
Україна готова вирішити проблеми з громадянським і соціальним статусом етнічних корейців, які проживають на її території. Про це заявив президент України Віктор Ющенко на прес-конференції в Сеулі.
За його словами, нині в Україні проживає близько 20 тис. етнічних корейців з невизначеним громадянством, що тягне за собою невизначений соціальний статус. В.Ющенко наголосив, що надання таким особам українського громадянства – одна з ключових можливостей врегулювати це питання в межах українського законодавства, повідомляє прес-служба президента.
В.Ющенко повідомив, що Посольство Республіки Корея в Україні та українське Посольство в Кореї спільно з Міністерством закордонних справ України найближчим часом почнуть розглядати це питання.
В.Ющенко також відзначив, що від початку свого перебування на посту президента він задовольнив усі прохання представників корейської меншини з приводу набуття українського громадянства.
При цьому він не виключає, що прискорити вирішення подібних питань можна, залучивши до співпраці корейські інституції. "Офіційні клопотання Сеула допомогли б у вирішенні цієї проблеми", – сказав він.
В.Ющенко також висловився за впровадження освітніх програм для корейців, які проживають в Україні. Йдеться, наприклад, про заснування недільних шкіл та підготовку фахівців на базі національних університетів.
За його словами, під час зустрічі з представниками корейських ділових кіл йшлося про можливість заснування в Україні спільних підприємств на територіях, де компактно проживають корейські громади, що дасть змогу створити для них нові робочі місця.