Україна завершує приведення якості експортованої молочної продукції до стандартів Європи і СНД, - Присяжнюк

Україна на сьогоднішній день знаходиться на завершальній стадії виконання завдання по гармонізації стандартів якості молочної продукції, що експортується, до вимог країн Європи і СНД. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк в ході сьогоднішнього візиту на Житній ринок столиці, передає кореспондент РБК-Україна.

"Перший крок зроблено - стандарти розроблені, передані в Держстандарт на узгодження. Другий крок також зроблений - ми на (засіданні) Кабінету міністрів розглянули законопроект про молоко і молочні продукти, який вимагатиме від переробників обов'язково писати інформацію в розмірі 80% від основної назви, це молоко незбиране, або (ця) продукція (вироблена) з незбираного молока, або вироблена з додаванням рослинних жирів. Це друга вимога. І третє - ми зменшили в цьому законопроекті норму дозволу на використання рослинних жирів у молокопродуктах з 75% до 50%, як це існує в Європі і РФ. Це дасть можливість споживачу як нашому, так і споживачам в інших країнах, чітко розуміти і мати право вибору, що він хоче споживати", - сказав Присяжнюк.

За словами міністра, завершення реалізації цих заходів "дасть можливість збільшити попит на товарне молоко якраз у сільгоспвиробників, а від цього зросте ціна".

Читайте також: В Україні молочні продукти з використанням рослинних жирів будуть маркуватися та продаватися на окремих полицях магазинів

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся