Україна затягує міжнародні переговори зі зміни клімату, - НЕЦУ

Україна затягує міжнародні переговори 2012 р. по зміні клімату і не бажає йти на необхідні компроміси у питаннях зміни клімату. Це стало ясно під час переговорів у Бонні, Німеччина, що завершилися 26 травня, повідомили в Національному екологічному центрі України (НЕЦУ).

"Якщо Україна не задекларує більш амбітні зобов'язання зі зниження викидів парникових газів та не відмовиться від невикористаних квот, її дії можуть призвести до затримки вступу в дію другого періоду Кіотського протоколу", - йдеться в повідомленні НЕЦУ.

Питання кількісних зобов'язань щодо зниження викидів парникових газів обговорювалось протягом двох тижнів. Найбільш прогресивною була група Малих острівних країн (AOSIS), яка представила свої розрахунки щодо необхідних зобов'язань. Згідно з доповіддю AOSIS, для України можливо взяти зобов'язання на рівні 46% від рівня 1990 р. до 2017 р. Це означає стабілізацію викидів парникових газів на сьогоднішньому рівні. Така пропозиція повністю збігається з позицією робочої групи неурядових організації України з питань зміни клімату, а також узгоджується з рядом міжнародних незалежних досліджень. "Тим не менш, Україна поки не проявляє бажання підвищити рівень зобов'язань", - заявили в НЕЦУ.

"На переговори до Бонну Україна приїхала з порожніми руками: ані позиції зі зниження викидів парникових газів, ані гнучкості у позиції щодо переносу невикористаних квот на майбутнє. Якщо Україна зацікавлена у продовженні дії Кіотського протоколу, необхідно переглянути свої зобов'язання і подати їх найближчим часом до секретаріату", - заявила Христина Рудницька, координатор програми зі зміни клімату НЕЦУ.

Іншим важливим для України питанням було обговорення умов переносу невикористаних квот, найбільшим власником яких у світі є Україна. За повідомленням НЕЦУ, на зустрічі у Бонні Україна не проявила жодної гнучкості та готовності йти на компроміс у цьому питанні.

"Якщо до кінця року країни не домовляться щодо переносу невикористаних квот, вступ в дію другого періоду Кіотського протоколу у 2013 р. опиниться під загрозою. Україні необхідно відмовитися від переносу квот, тим більше, що до України немає черги з покупців квот", - підкреслила Рудницька.

Водночас, був досягнутий певний прогрес щодо створення нової всеохоплюючої угоди на так званій Дурбанській платформі, текст якої країни мають укласти до 2015 р. Головною відмінністю угоди буде те, що згідно з нею всі країни мають докладати зусилля зі зниження викидів, а не лише індустріально розвинені.

Наступним важливим етапом у вирішенні проблеми зміни клімату буде зустріч у м. Доха, Катар, наприкінці 2012 р., куди країни мають приїхати із серйозним та конкретним рішенням йти на компроміс, особливо щодо найважливіших питань Кіотського протоколу: зобов'язання зі скорочення викидів, перенос невикористаних квот, довжина другого періоду Кіотського протоколу та інші.

Нагадаємо, в середині травня НЕЦУ випустив заяву, в якій наголосив, що Україна має зменшити викиди парникових газів та відмовитися від перенесення квот.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся