Україна зайняла 12-е місце в рейтингу ООН найпопулярніших країн для подорожей

НовиниСуспільство    05.08.2013 - 16:13
Україна увійшла до першої двадцятки рейтингу найпопулярніших країн для подорожей у 2012 р. Про це свідчать дані щорічного звіту Всесвітньої організації ООН з туризму.

Україна увійшла до першої двадцятки рейтингу найпопулярніших країн для подорожей у 2012 р. Про це свідчать дані щорічного звіту Всесвітньої організації ООН з туризму, передає ВВС Україна.

Згідно з оприлюдненими даними, Україну в минулому році відвідали 23 млн гостей. Так, туристичний потік, порівняно із 2011 р., виріс на близько 1,5 млн осіб.

За показником середніх витрат одного мандрівника Україна займає останнє місце в першій двадцятці. У нашій країні відпочинок обходиться дешевше, а туристи залишають у середньому по 208 дол.

Наступною після України йде Росія, де туристи витрачають удвічі більше - близько 436 дол. на людину.

Загалом іноземні відвідувачі залишили в Україні у 2012 р. 4,8 млрд дол., що також є найменшим показником серед країн-учасниць дослідження. Трохи більше України заробили в Саудівській Аравії, Польщі та Росії.

При цьому, за даними про витрати клієнтів системи MasterCard, Київ не увійшов до двадцятки міст, куди приїжджає найбільше туристів. Столиця України зараз знаходиться на 64-му місці, але за останні чотири роки потік туристів до Києва виріс на 58%.

Разом із тим, згідно з даними Всесвітньої туристичної організації, найбільше людей у 2012 р. відвідали Францію - 83 млн осіб, тоді як населення самої країни становить 66 млн. У десятку лідерів також потрапили США, Китай, Іспанія, Туреччина, Німеччина , Велика Британія, Малайзія та Росія.

Як зазначається, успіх Франції має і зворотний бік. Хоча туризм приносить республіці 7% ВВП, але туристична галузь могла б давати більше прибутку. Кожен турист витрачає у Франції в середньому 646 дол., що менше, ніж у всіх країнах першої десятки, за винятком Росії. Такі показники пояснюються просто: 83% туристів приїжджають до Франції з інших європейських країн на короткий час і економлять.

Багато спостерігачів сумніваються, що оприлюднені під егідою ООН дані повною мірою відповідають дійсності.

Читайте також: Кабмін схвалив концепцію розвитку туризму і курортів до 2022 р

"Якість і глибина наданої статистики дуже залежить від кожної окремої країни, - повідомив Джон Кестер, менеджер з питань туристичних трендів і ринків Всесвітньої організації ООН з туризму. - Зазвичай інформація надходить до ООН від національних управлінь статистики, міністерств туризму та центральних банків".

Як повідомлялося наприкінці червня, європейські експерти у сфері туризму, опитані Virtual Tourist, склали рейтинг привабливості міст Європи. Перше місце в ньому зайняв Львів.

Нагадаємо, прямий внесок сфери туризму у ВВП України у 2012 р. склав 28,8 млрд грн, або 2,2% ВВП. За даними Держстату, в Україні у 2012 р. дохід від надання туристичних послуг зріс на 41,6% - до 6,99 млрд грн.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top