Україна займає п’яте місце за кількістю скарг до ЄСПЛ - 10,4 тис. звернень

За кількістю скарг, що перебувають на розгляді в Європейському суді з прав людини, Україна посідає п'яте місце в Європі. Суд отримав 10 тисяч 400 скарг на Україну - це 7,5% від їхньої загальної кількості. Про це в ефірі "5 каналу" повідомив урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький.

Представник уряду визнає, що основною причиною дуже великої кількості скарг є надмірна тривалість виконання судових рішень і надмірна тривалість судових розглядів у національних судах. "Україна є однією з найбільших країн в Європі з великою кількістю населення, що само собою впливає на велику кількість наших громадян до Європейського суду. Але, однозначно, основною причиною великої кількості звернень є існування великої кількості системних проблем, тому що 90% скарг проти України до Європейського суду - вони є однотипними. Вони стосуються надмірної тривалості виконання рішення національних судів, вони стосуються надмірної тривалості судового розгляду".

"Станом на кінець вересня, згідно зі статистикою Європейського суду, на першому місці за кількістю звернень - Росія, на другому - Туреччина, на третьому - Італія, четвертою йде Румунія", - сказав Кульчицький.

Нагадаємо, 28 серпня ЄСПЛ розпочав розгляд скарги екс-прем'єра Юлії Тимошенко, яка звинувачує Україну за чотирма статтями європейської конвенції з прав людини і основних свобод.

Читайте також: Представник України в ЄСПЛ Юдківська взяла відпустку до кінця 2012 р

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся