Україна заборгувала "Газпрому" 882 млн дол. за серпень, - Міллер

За словами глави "Газпрому" Олексія Міллера, Україна не оплатила постачання газу за серпень 2013 р., заборгувавши 882 млн. Про це пише телеканал "Росія-24".

За словами глави "Газпрому" Олексія Міллера, Україна не оплатила постачання газу за серпень 2013 р., заборгувавши 882 млн. Про це пише телеканал "Росія-24".

"Нас надзвичайно турбує ситуація, що склалася зараз з оплатою Україною постачань російського газу", - Міллер.

"Газпром" останнім часом неодноразово йшов українським колегам назустріч у питаннях виконання ними умов контракту. Щоб НАК "Нафтогаз України" міг своєчасно і в повній мірі забезпечити платежі за поставлений газ, ми пішли на передоплату транзиту - авансували транзит газу по території України. На даний момент він вже нами оплачено вперед до січня 2015 р.", - зазначив Міллер.

"Газпром" нещодавно прийняв ще одне важливе рішення - надав Україні значну знижку в ціні на газ для того, щоб країна підготувалася до піку споживання в осінньо-зимовий сезон і закачала в підземні сховища необхідний обсяг газу. "5 млрд куб. м газу були продані Україні за ціною 269 дол. за 1 тис. куб. м, що означає знижку на суму понад 0,5 млрд дол.", - уточнив Міллер.

"Нарешті, в частині оплати поточних поставок ми регулярно надавали можливість відстрочити платежі. Так, за поставку в серпні на суму 882 млн дол. було підписано доповнення до контракту, що дозволяє сплатити їх пізніше - до 1 жовтня. Однак жовтень закінчується, але рахунки досі не оплачені", - підкреслив глава "Газпрому".

"Ситуація дуже серйозна, враховуючи, що за контрактом, у разі порушення умов платежів, передбачений перехід на систему передоплати за поставку газу. Це питання треба вирішувати. І робити це терміново!" - сказав Міллер.

Зазначимо, що Україна вже кілька років веде переговори з Росією про зниження ціни закупівлі газу, досі вони не увінчалися успіхом. У 2012 році Україна купила у РФ понад 32 млрд куб. м газу, в цьому році можливе зниження поставок до 18-20 млрд куб. м. Для зниження енергозалежності від Росії Україна намагається реалізувати різні енергетичні проекти, в тому числі обговорює можливість закупівлі газу в Азербайджану і Туркменії.

Раніше офіційні особи в українському уряді повідомляли, що в наступному році Україна закупить не більше 18 млрд куб. м газу.

Також, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що Україна продовжить скорочувати імпорт російського газу, а в перспективі взагалі не стане купувати його, якщо чинні контракти не буде переглянуто.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся