ua en ru

Росія нагадала про санкції у відповідь на слова Азарова про припинення закупівель російського газу

Росія може застосувати санкції до України у разі одностороннього перегляду газового контракту. Про це заявила прес-секретар російського прем'єра Наталія Тімакова.

Росія може застосувати санкції до України у разі одностороннього перегляду газового контракту. Про це заявила прес-секретар російського прем'єра Наталія Тімакова, передає російська служба ВВС.

"Будь-які спроби переглянути чинні газові контракти між Росією та Україною будуть мати цілком очевидні юридичні наслідки. Нашим українським партнерам, перш ніж робити подібні заяви, необхідно врахувати, що у випадку одностороннього перегляду умов контракту можливе застосування санкцій", - сказала Тімакова.

Раніше в четвер прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Київ продовжить скорочувати імпорт російського газу, а в перспективі взагалі не стане купувати його, якщо чинний контракт не буде переглянутий.

За словами Тімакової, погрози України про можливе припинення імпорту російського газу виглядають непереконливо і некоректно.

Український прем'єр, у свою чергу, запевнив, що якщо "Газпром" подасть на Україну до міжнародного суду за односторонній вихід з домовленостей, Київ готовий відстоювати свою правоту.

Він зазначив, що при такій ціні на російський газ Україна змушена скорочувати закупівлі в "Газпрому" і диверсифікувати потоки, закуповуючи газ на інших ринках. Крім того, деякі котельні переводять на інше паливо, зокрема вугілля. Країна вводить в експлуатацію свої власні родовища, а також має намір повернутися на свої старі газові ділянки. Все це незабаром "безсумнівно, дасть віддачу", - зазначив Азаров.

Він також підкреслив, що протягом 2-3 років Україна вийде на "повне самозабезпечення газом".

Україна вже кілька років веде переговори з Росією про зниження ціни закупівлі газу, досі вони не увінчалися успіхом. У 2012 році Україна купила у РФ понад 32 млрд куб. м газу, в цьому році можливе зниження поставок до 18-20 млрд куб. м. Для зниження енергозалежності від Росії Україна намагається реалізувати різні енергетичні проекти, в тому числі обговорює можливість закупівлі газу в Азербайджану і Туркменії.

Раніше офіційні особи в українському уряді повідомляли, що в наступному році Україна закупить не більше 18 млрд куб. м газу.