ua ru

Україна виконає рішення ЄСПЛ по Тимошенко, - Кожара

Україна виконає рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) за скаргою колишнього прем'єра Юлії Тимошенко. Про це заявив міністр закордонних справ Леонід Кожара сьогодні у Відні, де представив пріоритети українського головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), передає радіо "Свобода".

"Україна багато разів демонструвала гнучкість. І що стосується Тимошенко, ми сподіваємося, що скоро всі юридичні процедури будуть завершені після того, як Європейський суд з прав людини схвалить своє рішення. І Україна, як член Ради Європи, виконає рішення Страсбурзького суду", - сказав міністр.

За словами Кожари, ніхто не щасливий від того, що Тимошенко і екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко позбавлені волі. У той же час він додав, що багато українців вважають їх винними у скоєнні злочинів.

Кожара зазначив, що в Україні розуміють, що питання укладених екс-чиновників буде актуальним у порядку денному відносин з ЄС. При цьому міністр уточнив, що Київ вважає, що порядок денний двосторонніх відносин набагато ширше.

Як повідомлялося, Тимошенко звернулася до Європейського суду в серпні 2011 р. Суд провів публічні слухання по цій справі, однак рішення досі не виніс.

Луценко звернувся в ЄСПЛ в січні 2011 р. Страсбурзький суд визнав порушення у справі Луценка і зобов'язав Україну виплатити екс-міністру 15 тис. євро компенсації.

Читайте також: ЄСПЛ відмовив Україні в апеляції у справі Луценка