Україна введе дзеркальні санкції у відповідь на продовження РФ продуктового ембарго

НовиниЕкономіка    04.07.2016 - 12:33
Фото: Степан Кубів
Фото: Степан Кубів
Кубів вважає необґрунтованим введення нових обмежень з боку РФ ЄС продовжив санкції проти РФ до 31 січня 2017

Рішення РФ суперечать зобов'язанням перед СОТ

Україна запровадить дзеркальні санкції щодо Російської Федерації у відповідь на рішення про продовження продуктового ембарго та обмеження транзиту товарів з української території територією РФ. Про це сьогодні під час засідання погоджувальної ради керівників фракцій і голів комітетів ВРУ заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми внесемо дзеркальні санкції проти дій РФ щодо товарів українського походження і щодо транзиту, який проходить у інші країни... Ми піднімемо дзеркально після того мита на російські товари, які ввозяться в Україну. І третє, все це вступить у силу після дії, коли Указ президента (президента РФ Володимира Путіна про подальше обмеження транзиту товарів з території України через територію Росії - ред.) відповідно вступить у силу",- заявив Кубів.

Він зазначив, що Україна проти торгівельної війни, однак запровадження РФ відповідних обмежень є економічно і юридично необґрунтованими та очікувано призведе до штучного погіршення умов торгівлі з третіми країнами, зокрема Центральної Азії. Окрім того, відповідні обмеження носять дискримінаційний характер та порушують зобов'язання, взяті у рамках СОТ, договору про ЗВТ від 18 жовтня 2011 року.


"Ми говоримо про втрати, які будуть прораховані буквально сьогодні до кінця і будуть запропоновані консультації, перш за все, фракцій, комітетів і депутатів профільних комітетів, які мають відношення до економічного блоку",- зазначив Кубів. Віце-прем'єр також нагадав, що у відповідь на дії РФ в Україні з початку 2016 року вже діють санкції щодо цієї країни.

Нагадаємо, 3 липня був оприлюднений Указ президента РФ Володимира Путіна про продовження  обмеження транзиту товарів з території України через територію Росії. Указом президента РФ також продовжено дію продуктового ембарго на імпорт до РФ товарів походженням, зокрема з України до 31 грудня 2017 року, як відповідь на збереження санкцій щодо РФ з боку ЄС, США та інших країн.

Читайте в розділі

Заборгованість підприємств перед "Нафтогазом" за газ становить близько 23 млрд гривень

Данилюк закликав парламент проголосувати за реформу ДФС

Кабмін розподілив 100 млн гривень на виплату компенсації за житло 240 сім'ям військових

On Top