ua ru

Україна введе дзеркальні санкції у відповідь на продовження РФ продуктового ембарго

Україна введе дзеркальні санкції у відповідь на продовження РФ продуктового ембарго Фото: Степан Кубів

Рішення РФ суперечать зобов'язанням перед СОТ

Україна запровадить дзеркальні санкції щодо Російської Федерації у відповідь на рішення про продовження продуктового ембарго та обмеження транзиту товарів з української території територією РФ. Про це сьогодні під час засідання погоджувальної ради керівників фракцій і голів комітетів ВРУ заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми внесемо дзеркальні санкції проти дій РФ щодо товарів українського походження і щодо транзиту, який проходить у інші країни... Ми піднімемо дзеркально після того мита на російські товари, які ввозяться в Україну. І третє, все це вступить у силу після дії, коли Указ президента (президента РФ Володимира Путіна про подальше обмеження транзиту товарів з території України через територію Росії - ред.) відповідно вступить у силу",- заявив Кубів.

Він зазначив, що Україна проти торгівельної війни, однак запровадження РФ відповідних обмежень є економічно і юридично необґрунтованими та очікувано призведе до штучного погіршення умов торгівлі з третіми країнами, зокрема Центральної Азії. Окрім того, відповідні обмеження носять дискримінаційний характер та порушують зобов'язання, взяті у рамках СОТ, договору про ЗВТ від 18 жовтня 2011 року.


"Ми говоримо про втрати, які будуть прораховані буквально сьогодні до кінця і будуть запропоновані консультації, перш за все, фракцій, комітетів і депутатів профільних комітетів, які мають відношення до економічного блоку",- зазначив Кубів. Віце-прем'єр також нагадав, що у відповідь на дії РФ в Україні з початку 2016 року вже діють санкції щодо цієї країни.

Нагадаємо, 3 липня був оприлюднений Указ президента РФ Володимира Путіна про продовження обмеження транзиту товарів з території України через територію Росії. Указом президента РФ також продовжено дію продуктового ембарго на імпорт до РФ товарів походженням, зокрема з України до 31 грудня 2017 року, як відповідь на збереження санкцій щодо РФ з боку ЄС, США та інших країн.