ua en ru

Вільнюський саміт: Україна навряд чи отримає кошти МВФ без економічних реформ, - МЗС Швеції

Без серйозних економічних реформ Україна залишатиметься "чорною дірою", і кошти МВФ навряд чи надійдуть. Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт у Вільнюсі, де відбувається саміт "Східного партнерства", повідомляє радіо "Свобода".

Без серйозних економічних реформ Україна залишатиметься "чорною дірою", і кошти МВФ навряд чи надійдуть. Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт на у Вільнюсі, де відбувається саміт "Східного партнерства", повідомляє радіо "Свобода".

За його словами, угода про асоціацію між Україною і Євросоюзом надала б можливість модернізувати економіку України.

"Потрібно зрозуміти, що таке "Східне партнерство" і чим воно не є. Це не базар, де можна вести торги за мільярди і вибирати найкращу пропозицію, як дехто думає. Такого наміру ніколи не було і не буде. Це важлива частина наших зусиль протягнути руку і допомогти тим, хто зацікавлений у демократизації та модернізації своїх економік і суспільств, розуміючи, що є ті, хто вважає за краще політику стагнації і авторитарних тенденцій", - сказав Більдт.

Тим часом, єврокомісар з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що здивований сумою, яку називає Україна, коли заявляє про потребу компенсації втрат у разі підписання угоди про асоціацію з ЄС.

За словами Фюле, сума 160 млрд дол., яку раніше озвучували прем'єр-міністр України Микола Азаров і президент Віктор Янукович, "непропорційна і не заслуговує на довіру".

Нагадаємо, 21 листопада український уряд своїм розпорядженням призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію, пояснивши це проблемами в економіці і необхідністю налагодити відносини з Росією. Крім того, в уряді заявили, що Україна не отримала сигналу від Євросоюзу про шляхи компенсації втрат, яких країна зазнає через скорочення товарообігу з країнами СНД.

Зазначимо, що Президент Литви Даля Грібаускайте сьогодні заявила, що Україна повторює шлях Білорусі, відмовляючись від модернізації в обмін на російські кредити. Вона поклала відповідальність за непідписання угоди про асоціацію на українське керівництво. Вона припускає, що причиною розвороту в бік Москви стали запропоновані Росією кредити в обмін на які не треба проводити реформи.

Сьогодні Президент Європейської Ради Херман Ван Ромпей і Президент Європейської Комісії Жозе Мануел Баррозу проведуть зустріч з Президентом України Віктором Януковичем, де підтвердять свою готовність підписати угоду про асоціацію з Україною.
Нагадаємо, у Вільнюсі зараз проходить саміт Східного партнерства. Раніше планувалося, що на цьому саміті вранці 29 листопада Україна підпише угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Підготовка до підписання документа велася кілька років і зводилася до деяких ключових змін в законодавстві України, а також до вирішення проблеми вибіркового правосуддя, зокрема питання ув'язнення Юлії Тимошенко.