ua ru

Україна в 2011 р. експортувала 22 млн т сталі, що на 1,5 млн т менше ніж у 2010 р., - експерт

Україна в цьому році експортувала 22 млн т сталі що на 1,5 млн т менше ніж у минулому році. Про це на прес-конференції повідомив директор ДП "Укрпромзовнішекспертиза" Володимир Власюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Після кризи ми втрачаємо експертні ринки. Ми передбачали цю ситуацію, а зараз констатуємо факт того, про що ми говорили перед цим. Максимум експорту у нас було у 2007 році, коли ми продали 28 млн 200 тис. т металопрокату. В цьому році ми очікуємо 22 млн 500 тис т, це менше, ніж в до кризовий період, але що є тривожним, так це те, що це менше ніж в попередньому році, який все-таки був роком зростання. Ми експортували на 1,5 млн т менше ніж у 2010 році "
За його словами при чинами цього є втрати на регіональних ринках в результаті появи власної металургії в тих країнах, куди ми колись експортували українську продукцію. Це перш за все Туреччина та Балкани, де ключову роль грає Туреччина, де близько 2 млн т прокату для експорту металопрокату Україна втратила. Оскільки Туреччина протягом останніх 7 років збільшила свої потужності по виробництву сталі майже на 13 млн т.

ДП "Укрпромзовнішекспертиза" виконує маркетингові дослідження ринків широкого спектру товарів промислового призначення, енергоносіїв, проектних послуг, сільськогосподарської продукції тощо Експертні послуги Укрпромзовнішекспертизи поширюються на оцінку майна, майнових прав та бізнесу на території Україні.