ua en ru

Україна приєдналася до румуно-молдовського центру обміну даними "Галац"

Україна приєдналася до румуно-молдовського центру обміну даними "Галац" Фото: Арсен Аваков (mvs.gov.ua)

Українську сторону будуть представляти Держприкордонслужба та Нацполіція

Українські правоохоронці, прикордонники та митники отримали змогу оперативно обмінюватися інформацією зі своїми румунськими та молдавськими колегами, приєднавшись до центру обміну даними "Галац". Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков,йдеться у повідомленні прес-служби ВСУ.

Він зазначив, що в рамках відкритого договору між урядом Румунії та урядом Молдови Україна приєдналася до Спільного контактного центру "Галац".

"Це великий крок у протидії міжнародній і транснаціональній злочинності. Мета СКЦ "Галац" - оперативний обмін інформацією між прикордонними, митними та поліцейськими відомствами країн-учасниць", - зазначив Аваков.

За його словами, українську сторону у складі контактного центру будуть представляти Державна прикордонна служба та Національна поліція.

Очікується, що сторони зможуть обмінюватись такою інформацією:

- законодавство договірних сторін;

- оперативна ситуація в пунктах пропуску через кордон;

- надзвичайні ситуації на кордоні та в пунктах пропуску;

- відмови у в'їзді на територію країн-учасниць Договору;

- про порушення або спроби порушення законодавства країн-учасниць Договору;

- про боротьбу з транскордонною злочинністю, торгівлею людьми, нелегальною міграцією, контрабандою, незаконним оборотом зброї, вибухонебезпечними речовинами, наркотичними речовинами, психотропними речовинами і прекурсорами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у 2018 році підрозділи Міністерства внутрішніх справ (МВС) України отримають перші чотири вертольоти французької фірми Airbus Helicopters.