Україна залучить визнання ВС Росії вироку Сущенку до позову в ЄСПЛ

Україна залучить визнання ВС Росії вироку Сущенку до позову в ЄСПЛ
Фото: Роман Сущенко (webscreenshot youtube.com/ТСН)

Факт визнання Верховним судом РФ вироку журналісту Роману Сущенку буде долучений до позову України в ЄСПЛ

Факт незаконного визнання Верховним судом Росії вироку українському журналісту Роману Сущенку буде долучений до міждержавної заяви України проти Росії в ЄСПЛ. Про це заявив заступник міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина, передає прес-служба Міністерства юстиції.

Як відомо, 12 вересня 2018 року Верховний суд РФ визнав законним винесений 4 червня 2018 вирок українському громадянину Роману Сущенко за сфабрикованими звинуваченнями у шпигунстві і підтвердив призначене йому Московським міським судом покарання у вигляді 12 років колонії суворого режиму.

"Таке рішення Верховного суду РФ є цинічним продовженням політики держави-агресора щодо переслідування громадян України за політичними мотивами за сфабрикованими звинуваченнями", - зазначив Ліщина.

За його словами, такі факти будуть долучені до міждержавної заяви України проти Росії відносно українських політичних в'язнів, в тому числі Романа Сущенка.

Нагадаємо, 10 серпня Україна подала міждержавний позов в Європейський суд з прав людини проти Росії за порушення прав українських політв'язнів. В заяві описано порушення щодо 71 політв'язня на 130 сторінках з близько трьох тисяч сторінок доповнень. По Станіславу Клиху, Володимиру Балуху, Еміру-Усеїну Куку, Сергію Литвинову додатково подані заяви за правилом 39 конвенції про надання належного медичного забезпечення і інформації про стан здоров'я.

Зазначимо, посольство України у Франції закликає міжнародну спільноту посилити тиск на Росію, щоб допомогти негайно звільнити всіх українських політв'язнів, а зокрема Сущенко.

Міністерство закордонних справ України наполягає на скасуванні незаконного вироку щодо українського журналіста Романа Сущенка. Крім того, обурення рішенням Верховного суду РФ за Сущенка висловив президент України Петро Порошенко.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся