ua en ru

Україна пропонує Польщі скоротити "чорні списки", - АПУ

Україна пропонує Польщі скоротити "чорні списки", - АПУ Фото: Костянтин Єлісєєв (РБК-Україна)

З "чорних списків" можуть прибрати істориків, представників академічних та наукових кіл

Україна пропонує польській стороні скоротити так звані "чорні списки" громадян, яким заборонено в'їзд. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв.

"Українська сторона ініціювала питання оптимізації так званих "чорних списків", запропонувавши їх істотно скоротити. Повністю ми не можемо їх скасувати, адже в цих списках є певні громадяни Польщі, які, наприклад, воювали на боці бойовиків на Донбасі чи нелегально відвідували територію окупованого Криму і, звичайно ж, заборона на їхній в'їзд до України збережеться", - зазначив Єлісєєв.

У той же час, на його думку, історики, представники академічних та наукових кіл не повинні суворо каратися за висловлення своїх поглядів щодо історичного минулого.

"Тому ми будемо робити все для того, щоб ці списки скоротити. І я хочу зазначити, що польська сторона позитивно сприйняла це і на сьогоднішній день триває переговорний процес на різних рівнях. Україна прагне мати хороші відносини з Польщею, адже у нас багато спільних викликів, які ми повинні спільно долати", - додав Єлісєєв.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступив за створення каналу комунікації з Польщею з проблемних питань.