Україна і Польща спільно реалізують кілька інфраструктурних проектів

Україна і Польща спільно реалізують кілька інфраструктурних проектів
Фото: Андрій Парубій і Марек Кухцінський (прес-служба ВРУ)

До загальної стратегії розвитку Карпатського регіону хочуть максимально залучити кошти ЄС

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій із маршалком Сейму Польщі Мареком Кухцінським домовилися реалізувати кілька інфраструктурних проектів між Україною і Польщею, щоб дати приклад тіснішої співпраці. Про це повідомляє прес-служба українського парламенту.

Зазначено, що під час зустрічі було обговорено широке коло питань, зокрема, як щодо макрорегіональної співпраці у рамках Карпатської стратегії, так і щодо реалізації ідей, які можна реалізувати у найближчій чи більш тривалій перспективі.

Парубій повідомив, що разом із Кухцінським проговорювали енергетичний проект ВІА "Карпатія". Зокрема спікер нагадав, що у змінах до бюджету запропоновано урядом закласти кошти на гілку від Львова до Вінниці й Одеси, яка має поєднуватися з базовою гілкою ВІА "Карпатія", яка йде з півдня на північ.

"Домовились реалізувати кілька інфраструктурних проектів між Україною і Польщею, щоб дати приклад тіснішої співпраці. Наші плани полягають у тому, щоб до загальної стратегії розвитку Карпатського регіону максимально залучити кошти ЄС - у цьому є величезний інтерес і України, і нашого регіону", - наголосив голова Верховної Ради.

Своєю чергою, Кухцінський запропонував декілька напрямків взаємодії, зокрема щодо перетину кордонів.

"Незважаючи на те, що безвіз діє вже декілька днів, відчувається відсутність достатньої кількості пунктів пропуску на кордонах", - констатував він.

Також, за його словами, потребує розвитку інфраструктура Карпатського регіону. Він запропонував об’їхати кордони за участю керівників держав, провести зустрічі та обговорити питання інфраструктури, безпеки, міграції, кордонів тощо.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українська делегація та представники країн "Вишеградської четвірки" (Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини) обговорили новий формат поглиблення співпраці.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся