Україна може відкрити в Казахстані виробництво компонентів для своїх АЕС

НовиниЕнергетика    19.08.2016 - 16:51
Фото: міністр енергетики і вугільної промисловості України Ігор Насалик в Казахстані (прес-служба "Казатомпрома")
Фото: міністр енергетики і вугільної промисловості України Ігор Насалик в Казахстані (прес-служба "Казатомпрома")

Таку можливість обговорили глава Міненерго України Ігор Насалик і голова правління "Казатомпрома" Аскар Жумагалієв

Україна може відкрити в Казахстані виробництво компонентів для своїх атомних електростанцій (АЕС). Відповідне питання обговорили під час зустрічі міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик і голова правління казахської національної атомної компанії "Казатомпром" Аскар Жумагалієв, повідомили сьогодні у прес-службі "Казатомпрома".

Як зазначається, поряд з перспективами розвитку співпраці в атомній галузі, українська та казахстанська сторони обговорили, зокрема, питання освоєння уранових родовищ в Україні.


Глава "Казатомпрома" запропонував українським колегам використовувати мобільні комплекси для видобутку і переробки урану, розроблені казахстанським Інститутом високих технологій. Їхньою перевагою є компактність і відсутність необхідності в капітальному будівництві, що особливо значимо для роботи на ділянках з невеликими запасами урану.

"Ми готові надати будь-який вид послуг: від надання інжинірингу до здачі мобільних комплексів "під ключ", - зазначив Жумагалієв.

У ході зустрічі також порушувалися питання поставок українських іонообмінних смол до Казахстану і виробництва на території Республіки Казахстан тепловиділяючих збірок (ТВЗ) для задоволення потреб АЕС України.

За підсумками зустрічі сторони домовилися в рамках спільної робочої групи більш детально розглянути всі озвучені питання.

Нагадаємо, раніше Казахстан закликав РФ дозволити транзит стратегічних українських товарів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top