Україна опустилася на 5 позицій в рейтингу залучення країн у світову торгівлю - до 86 місця

Україна зайняла 86 місце за рівнем інтеграції в світову торгівлю, опустившись на п'ять ступенів порівняно з 2010 р. (81 місце). Про це йдеться у звіті Світового економічного форуму (ВЕФ), присвяченому глобальної торгівлі.

Найближчі сусіди України в рейтингу - Малаві і Домініканська Республіка - 85 і 87 місця відповідно. Втім, Російська Федерація займає за рівнем інтеграції в світову торгівлю 112 місце, однак Молдавія - 76 місце, Польща - 48, Угорщина - 47.

Рейтинг, який публікується кожні два роки, свідчить про високі показники великих економік Європи. Так, Фінляндія і Великобританія перемістилися на шість позицій вгору, зайнявши 6 і 11 місця відповідно, Німеччина і Франція залишилися на колишніх позиціях - 13 і 20 місця. При цьому інші великі економіки виглядають менш успішно: США продовжили падіння і знаходяться на 23 місці, Китай і Індія також опустилися в рейтингу, зайнявши 56 і 100 місце відповідно.

Економіки країн Південно-східної Азії продемонстрували успіхи в розвитку торгівлі, причому на верхніх позиціях у глобальному рейтингу, як і раніше, залишаються традиційні лідери - Сінгапур і Гонконг.
Оцінюючи відкритість торгівлі, звіт показує, що традиційні поняття про торгівлю все сильніше застарівають, оскільки глобальні ланцюжка створення вартості вимагають нових способів оцінки, нової політики і співпраці. Звіт також показує, що безпека, якість і торгівля можуть бути взаємно посилені заходами по зміцненню логістичних ланцюжків. Найважливішим бар'єром залишається брак знань в пошуку покупців.
У цьому році звіт охоплює 132 економіки. Він оцінює здатності економік стимулювати торгівлю, а також приділяє увагу тих областях, в яких особливо необхідні заходи щодо поліпшення ситуації.

Індекс залученості в міжнародну торгівлю показує, наскільки державні інститути, політика і інфраструктура сприяють вільного руху товарів через кордони до місць призначення. Фактори, що впливають на залучення в торгівлю, об'єднані в 4 категорії: доступ до ринків, адміністративна інфраструктура на кордоні, транспортна та комунікаційна інфраструктура, бізнес-клімат. Індекс залученості в торгівлю складений на основі статистичних даних з відкритих джерел, а також результатів опитування керівників компаній, який щорічно проводиться ВЕФ спільно з мережею партнерських організацій у всіх країнах, що увійшли до звіту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся