Україна обмежить експорт пшениці, якщо її запаси знизяться до рівня забезпечення продбезпеки, - Присяжнюк

Україна обмежить експорт продовольчої пшениці тільки у випадку, якщо її запасів вистачить тільки для забезпечення продовольчої безпеки. Про це в ході сьогоднішнього візиту на Житній ринок столиці заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Дуже багато йде полеміки щодо обмеження експорту продовольчої пшениці. Я вам скажу одне: перше - у нас є меморандум з зернотрейдерами, по-друге, держава ніколи не відступиться від умови забезпечення продовольчої безпеки. Ніколи не відступиться. Тобто, якщо ми будемо бачити, що баланс продовольчого зерна є таким, який можна мати тільки для продовольчої безпеки, звичайно, ми будемо призупиняти експорт продовольчої пшениці, і у нас в меморандумі з зернотрейдерами це передбачено", - пояснив Присяжнюк.

За його словами, "ми в попередньому балансі бачили 4 млн т експорту пшениці, зараз цей обсяг збільшили до 5 млн т".

Також міністр повідомив, що на початку листопада відбудеться погоджувальна нарада з питання експорту пшениці, оскільки "до того часу у нас завершаться осіннє-польові роботи саме з посіву озимої пшениці".

"Я думаю, непередбачених кроків не буде. Продовольча безпека в державі - (питання) номер один, і, звичайно, я задоволений, що ми сьогодні знайшли порозуміння з зернотрейдерами", - також додав міністр.

Читайте також: Україна може експортувати 21 млн т зернових, - Присяжнюк

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся