Україна розпочинає будівництво нового конфайнменту над аварійним блоком ЧАЕС 26 квітня, - Янукович

НовиниСуспільство    27.03.2012 - 11:35

Україна розпочинає будівництво нового конфайнменту над аварійним блоком Чорнобильської АЕС (ЧАЕС) 26 квітня 2012 р. Про це заявив Президент України Віктор Янукович у ході саміту з питань ядерної безпеки в Сеулі, передає прес-служба Президента України.

Зокрема, глава держави подякував міжнародному співтовариству за підтримку, яку отримала Україна в подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи.

"Минулорічна Київська міжнародна конференція донорів була успішною, і 26 квітня Україна розпочинає будівництво нового конфайнменту над аварійним блоком Чорнобильської атомної станції", - додав він.

Янукович підкреслив, що в Україні "реалізується багаторівневий, інтегрований підхід до забезпечення ядерної безпеки".

Новий саркофаг є арочною конструкцію з прольотом 257,44 м, висотою 108,39 м і довжиною 150 м. Об'єкт розрахований на 100 років експлуатації і дасть можливість здійснити витяг паливовмісних матеріалів та їх кондиціонування для подальшого безпечного зберігання.

У квітні 2011 р. Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надав допомогу уряду України в організації міжнародної конференції зі збору коштів для покриття відсутнього фінансування проектів Чорнобильського фонду "Укриття" і "Рахунку ядерної безпеки". Банк спільно з іншими донорами повідомив про виділення 750 млн євро на перетворення Чорнобильської атомної електростанції на екологічно безпечний об'єкт. ЄБРР ухвалив рішення про виділення 190 млн євро з власних коштів. Таким чином, загальна сума коштів, виділених ЄБРР на ці цілі, склала 325 млн євро. В цілому будівництво арки нового саркофага на ЧАЕС буде коштувати 935 млн євро.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top