ru ua

Україна на сьогоднішній день експортувала близько 1,2 млн т пшениці, - Присяжнюк

Україна на сьогоднішній день експортувала близько 1,2 млн т пшениці. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк в інтерв'ю міжнародному інформаційному агентству Bloomberg під час поїздки до США, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Міністр підкреслив, що у 2012/2013 маркетинговому році в Україні не має потреби запроваджувати обмеження на експорт пшениці. При цьому Присяжнюк спрогнозував, що продажі пшениці на світовий ринок будуть сповільнюватися вже листопаді, коли розпочнуться поставки кукурудзи нового урожаю, експорт якої очікується в обсязі понад 12 млн т.

Микола Присяжнюк підкреслив, що Україна залишатиметься стабільним партнером на зерновому рику.
Він також додав, що у поточному році зібрано близько 15,5 млн т пшениці, її прогнозований експорт становитиме не більше 5 млн т. Таким чином, за його словами, Україна зможе забезпечити власну продовольчу безпеку.

Міністр нагадав, що загалом у поточному маркетинговому році Україна розраховує експортувати до 22 млн т зерна.

У ході поїздки до США Микола Присяжнюк також планує зустрітися із представниками Чиказької товарної біржі. Нагадаємо, що 6 липня цього року на Чиказькій товарній біржі, в системі СМЕ "Глобекс" запроваджено в обіг ф'ючерсний контракт на чорноморську пшеницю з базисом поставки FOB в портах Чорного моря України, а також Росії та Румунії.

Читайте також: Експорт пшениці з України склав 2 млн т, - УКАБ