ua ru

Росія очікує від України оплати 2 млрд дол. боргу за газ у жовтні і 1,1 млрд - до кінця року

Росія очікує від України оплати 2 млрд дол. боргу за раніше поставлений газ у жовтні 2014 р. і 1,1 млрд - до кінця 2014 р.

Росія очікує від України оплати 2 млрд дол. боргу за раніше поставлений газ у жовтні 2014 р. і 1,1 млрд - до кінця 2014 р. Про це на прес-конференції у Берліні заявив міністр енергетики Росії Олександр Новак (на фото).

"2 млрд доларів повинні надійти в жовтні. Сума, що залишилася заборгованості буде реструктуризована... 1,1 млрд доларів повинні бути оплачені до кінця 2014 року", - заявив Новак.

Цю суму, як зазначив Новак, Україна повинна буде оплатити за рахунок коштів, які отримала від Міжнародного валютного фонду, тобто з траншу в 3,1 млрд дол.

"Що стосується оплати за газ, то тут зберігається механізм передоплати, і майбутні поставки газу будуть проходити в режимі передоплати", - додав Новак.

За його словами, пакет домовленостей передбачає поставку газу в обсязі 5 млрд куб. м газу.

"Це те, що повинно бути куплено в обов'язковому порядку. І ще опціон - 5 млрд куб. м. Це те, що може бути куплено протягом проходження осінньо-зимового періоду , в залежності від потреб України", - заявив російський міністр.

За його словами, такі домовленості були досягнуті за підсумками переговорів між Росією і Єврокомісією сьогодні в Берліні. А українська сторона, за словами Новака, ще розгляне цю пропозицію.

У свою чергу єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер заявив журналістам, що ЄС і РФ погодили так званий "зимовий пакет".

"Сьогодні ми підготували якісний проект для "зимового пакету" і я впевнений, що цей пакет може отримати згоду і в Москві, і в Києві", - заявив Еттінгер.

При цьому єврокомісар вважає, що існують великі шанси, що і міністри енергетики України і Росії, і гендиректора "Нафтогазу" і "Газпрому", і він сам підпишуть цей пакет.

"Якщо пакет не буде прийнятий, то є ймовірність, що січень 2009 р. повториться", - заявив він.

Нагадаємо, 26 вересня в 12:00 у Берліні (Німеччина) почалися газові переговори між Україною, Росією і Євросоюзом. У тристоронній зустрічі беруть участь міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан, міністр енергетики Росії Олександр Новак і єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер.

Нагадаємо, Росія з 16 червня 2014 р. припинила поставки газу в Україну з-за боргів. Україна подала в Стокгольмський арбітраж позов щодо перегляду Росією ціни на газ для України ціни транзиту газу через українську територію в країни ЄС.