Україна і Туреччина значно збільшать товарообіг після підписання угоду про ЗВТ, - експерт

Четвер 11 квітня 2013 14:50

Україна і Туреччина значно збільшать товарообіг після підписання угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ), упевнений директор центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

«Це буде дійсно історична угода. Рух у цьому напрямку дуже перспективно і для Туреччини, і для України. Я б, в першу чергу, це розглядав в контексті синергії країн у напрямку євроінтеграції. Слід пам'ятати, що на цьому шляху Туреччина знаходиться далі нас, вони вже гармонізували своє законодавство з європейським, їх бізнесмени спокійно працюють на європейському ринку. У зв'язку з цим Туреччина може поділитися своїм досвідом на шляху до Європи», - сказав Семиволос.

Він переконаний, що після підписання угоди про ЗВТ країни на порядок збільшать свій товарообіг. «Це дуже вигідно, оскільки у нас позитивне сальдо торгівлі з Туреччиною. Тим більше, минулого року обсяги товарообігу збільшилися на півмільярда. Враховуючи те, що обсяг товарообігу між країнами зараз вражаючий, так що можна чекати тільки його збільшення після ЗВТ. В умовах кризи це хороший знак», - зазначив експерт.

На думку Семиволоса, є перспективи збільшення товарообігу в машинобудуванні, сільському господарстві та ін сферах. Також він прогнозує, що країни посилять співпрацю в енергетиці. Зокрема, він вважає, що після підписання угоди сторони можуть активізувати переговорний процес щодо пропуску українських танкерів зі скрапленим газом через протоку Босфор, які турецька сторона звинувачує у забрудненні навколишнього середовища. Семиволос не виключає, що турки можуть у цьому питанні піти на деякі поступки.

Нагадаємо, міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов повідомив, що в 2013 р. готується до підписання угода про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся