Україна і Росія сьогодні підпишуть низку двосторонніх документів, що регламентують регіональну співпрацю, - джерела

Джерело в МЗС РФ повідомило, що до підписання на сьогоднішньому Українсько-російському форумі в Донецьку підготовлено пакет угод між губернаторами російських і українських регіонів, митними і прикордонними відомствами двох країн. При цьому джерелу важко відповісти на питання, чи можливі на зустрічі сюрпризи, наприклад, у вигляді несподіваного досягнення газових домовленостей між Москвою і Києвом. Правда, варіант їх появи воно також відкидати не почало. Про це пише видання "Комерсант-Україна".

Серед тих документів, підписання яких принципово узгоджене Москвою і Києвом, джерела виділяють "Угоду між урядом РФ і Кабінетом міністрів України про порядок перетину російсько-українського державного кордону мешканцями прикордонних регіонів РФ і України". Проект документу передбачає полегшення режиму перетину держкордону для мешканців шести суб'єктів РФ (Брянська, Курська, Білгородська, Воронежська, Ростовська області і Краснодарський край) і шести українських регіонів (Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька області і Автономна республіка Крим).

На цих територіях проживають 29,6 млн осіб (Міністерство регіонального розвитку РФ посилається на дані перепису 2010 року і дані Держкомстату України на січень 2010 року). Їх і торкнеться спрощений режим перетину російсько-українського кордону, заявив заступник голови Мінрегіону РФ Максим Травніков. "Раніше в місцях перетину кордону могли проходити тільки мешканці прикордонних районів, а зараз - всіх прикордонних суб'єктів і областей", - пояснив він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся