ua en ru

Україна та РФ на зустрічі в Брюсселі не досягли згоди в газових переговорах

Україна та Росія на зустрічі в Брюсселі не досягли згоди в газових переговорах.

Україна та Росія на зустрічі в Брюсселі не досягли згоди в газових переговорах. Про це повідомляє радіо "Ехо Москви".

Зазначимо, що переговори в Брюсселі продовжаться за посередництва представників країн Євросоюзу.

Так, вчорашні переговори тривали більше восьми годин. На них обговорили в тому числі пропозиції щодо графіку виплати заборгованості, а також питання надійності транзиту газу через Україну та платоспроможності Києва.

Російський "Газпром" запропонував українській стороні знижки на газ за рахунок зниження мита на експорт з Росії. Однак міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан зазначив після переговорів, що така пропозиція не влаштовує Київ. Він пояснив, ціна у такій ситуації регулюється постановою російського уряду, яке у будь-який момент може її змінити. З урахуванням зниження експортних мит ціна на газ для України могла б знизитися на 100 дол., до 385 дол. за тис. куб. м.

Додамо, що борг України за російський газ на сьогодні, як заявив на переговорах у Брюсселі заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак, складає 2 млрд дол. За його словами, в суму боргу входить заборгованість за листопад-грудень 2013 р. і частково виплата за квітень-травень 2014 р.

Зазначимо, що сьогодні спливає термін, який російський "Газпром" дав Україні на вирішення проблем з оплатою за поставлений газ.