Україна щороку витрачає 130 млрд гривень на обслуговування держборгу, - Гройсман

Середа 22 серпня 2018 11:56
Україна щороку витрачає 130 млрд гривень на обслуговування держборгу, - Гройсман
Фото: Володимир Гройсман (kmu.gov.ua)

Гройсман зазначив, що Україна може скоротити держборг у середньостроковій перспективі

Україна щороку витрачає 130 млрд гривень на обслуговування державного боргу. Про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, він поскаржився на те, що попередня влада з 2005 по 2013 роки заводила Україну в залежність перед зовнішніми і внутрішніми кредиторами. Станом на 2013 рік держборг становив 60 млрд доларів.

"Ми тільки на обслуговування витрачаємо 130 млрд гривень щорічно. Тільки на обслуговування за відсотками", - заявив Гройсман на обговоренні Стратегії обслуговування державного боргу на 2018-2020 роки.

У той же час він підкреслив, що в Україні спостерігається позитивна динаміка для мінімізації державного боргу в середньостроковій і довгостроковій перспективі.

Україна щороку витрачає 130 млрд гривень на обслуговування держборгу, - Гройсман

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що Кабмін схвалив нову стратегію управління держборгом. Передбачається, що виконання стратегії дозволить скоротити держборг до кінця 2020 до 49% ВВП.

Крім того, на засіданні уряду Гройсман заявив, що невиплата боргів загрожує Україні дефолтом.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся