ru ua

Україна повинна виробити загальну стратегію мінімізації збитків від катастрофи на ЧАЕС, - Янукович

Україна повинна виробити загальну стратегію мінімізації збитків від катастрофи на ЧАЕС. Про це сьогодні під час візиту на ЧАЕС заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

"В цілому, внаслідок Чорнобильської катастрофи в Україні радіацією було забруднено 2 тис. 218 селищ і міст, у зв'язку з цим постає питання стратегії розвитку міст потерпілих земель. За оцінками експертів сума збитків від катастрофи на ЧАЕС до 2015 р. складе для України 118 млрд дол Ця сума порівнянна з річним ВВП України і ми разом з ученими та економістами повинні визначити реальну стратегію як мінімізувати цю шкоду", - зазначив Президент.

Він також додав, що сьогодні є розроблення державної програми щодо майбутнього ЧАЕС.

"Крім комплексної програми розвитку постраждалих земель ми також повинні виробити чітку державну програму, щодо майбутнього ЧАЕС - першою справою, завдяки перетворенню об'єкту укриття на екологічно безпечну систему. Йдеться, насамперед, про будівництво нової захисної оболонки і розробці ключового проекту плану здійснення заходів на об'єкті укриття", - зазначив Президент.

За його словами, термін експлуатації об'єкта становить 100 років, а його вартість - майже 1 млрд євро.

Читайте також: Україна в 2011-2014 рр.. витратить на нейтралізацію наслідків катастрофи на ЧАЕС понад 100 млн дол., - Янукович