ua en ru

Україна повинна враховувати стандарти Митного союзу при постачанні сира в РФ, - Зурабов

Україна повинна враховувати стандарти Митного союзу при постачанні сира в РФ. Про це в інтерв'ю журналістам заявив посол РФ в Україні Михайло Зурабов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Питання постачання сирної продукції - чутливе в наших переговорах... В рамках Митного союзу ми працюємо над тим, щоб не було обмежень в процесі поставок продукції. Ми якраз і займаємося тим, щоб повністю ліквідовувати технічні бар'єри в торгівлі... Це будуть загальні правила, регламенти і класифікація. На просторі СНД діє відмінна від стандартів ЄС класифікація. Тому треба чекати, що в процесі стандартизації відповідно до вимог ЗВТ ЄС, а це робить Україна, шорсткості можуть існувати", - заявив Зурабов.

На думку посла, Україна повинна також враховувати стандарти Митного союзу. Він сказав: "Якщо Україна поставлятиме продукцію на ринки ЄС, то вона теж повинна буде дотримуватися кваліфікаційних вимог ЄС. І це нормально. Якщо ви поставляєте продукцію в треті країни, ви повинні дотримуватися стандартів цієї країни".

Нагадаємо, 15 лютого Росспоживнагляд заявив, що на територію РФ не допущено до ввезення 128,5 т українського сиру.

Зурабов також повідомив, що спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін в рамках візиту до Києва 19-20 лютого обговорить з керівництвом України питання про обмеження експорту сиру.